Jesień w Tarnobrzegu. Jak nie złapać chandry? Podpowiadamy!

W naszym kraju nadeszła już prawdziwa jesień. Za oknami coraz częściej zamiast słońca możemy zastać ponurą aurę i deszcz. Co zrobić, aby nie złapać jesiennej chandry? Polecamy kilka sprawdzonych rad, z których można skorzystać.

Wiemy, że jesień dla wielu mieszkańców Tarnobrzega nie jest najlepszą porą roku. Kiedy dni są coraz krótsze i skończyło się już ukochane przez większość lato, wówczas trudno uchronić się przed złym samopoczuciem. Wielu ludzi popada w tym czasie w chandrę lub depresję. Statystyki jednoznacznie wykazują, że to właśnie w tej porze roku odnotowuje się zwiększoną ilość samobójstw. Dlatego jeśli zły stan samopoczucia utrzymuje się zbyt długo należy skonsultować się ze specjalistą do spraw zaburzeń psychologicznych.

Dodatkowo nie da się też ukryć, że ten czas nie sprzyja ludzkiemu organizmowi również pod kątem fizyczności. Ze względu na brzydką pogodę zmniejsza się nasza aktywność, natomiast dieta jest mniej bogata w świeże warzywa i owoce. Brak słońca zmniejsza ilość ważnej witaminy D w organizmie. To wszystko może przyczynić się do spadku naszego samopoczucia. Jednak znamy kilka sposobów jak zapobiec złemu humorowi, rozgrzać organizm i polepszyć nasz stan ducha.

Mamy dla Was trzy sprawdzone porady co zrobić, aby nie złapać jesiennego dołka.

1) Jesień czasem na relaks

Jesień może być doskonałym czasem na relaks. Kiedy za oknami pada, możesz poczytać książkę, zaszyć się pod kocykiem i wypić aromatyczną herbatę – koniecznie z czosnkiem lub imbirem! Świetnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni są również rozgrzewające przyprawy, które posiadają wiele korzystnych właściwości. Jesień to także dobra pora na długie, jesienne rozmowy z przyjaciółmi i dobrymi znajomymi.

2) Domowe SPA

Domowe SPA to prawdziwy relaks dla ciała. W ten sposób z pewnością zrelaksujesz się i zapomnisz o ponurych wieczorach. Spa możesz stworzyć organizując relaksującą kąpiel bądź masaż olejkami lub aromatyczną czekoladą. Do ciepłej wody możesz dodać kilka kropel aromatycznych olejków rozgrzewających. Takie zabiegi z pewnością poprawią Twoje samopoczucie.

3) Niedobory witaminy D i magnezu

Badania lekarskie potwierdzają, że na wszelkiego typu obniżone samopoczucie duży wpływ ma zmniejszona zawartość magnezu w organizmie. Jego brak powoduje depresję, rozdrażnienie, napady lękowe, kłopoty ze snem. Warto zaopatrzyć się w magnez w tabletkach i uzupełnić jego niedobory. Podobne reakcje występują w przypadku niedoboru witaminy D. Magnez i witaminę D można nabyć bez recepty w każdej aptece na terenie Tarnobrzega.