Podsumowanie projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

Miasto wybrało grupę projektów, na które w następnym etapie zagłosują mieszkańcy miasta.

Wiemy już, że w tym roku zgłoszono 33 projekty, które starały się o wsparcie finansowe w ramach Budżetu Obywatelskiego. Finalnie wytypowano 19 projektów. Oceniono je pod kątem merytorycznym, a także formalnym.
Następnym krokiem będzie głosowanie, które zostanie przeprowadzone przez mieszkańców miasta Tarnobrzeg. To właśnie oni w ramach Budżetu Obywatelskiego otrzymują prawo głosu i decydowania o tym jakie projekty zostaną ostatecznie wytypowane i zrealizowane w 2022 roku.

Na realizację wybranych projektów Tarnobrzeg przeznaczył łącznie kwotę w wysokości 1.883.443,27 zł. Z tej puli 320 000 zł zostanie poświęcona na wykonanie projektów, które zaliczane są do kategorii małych. W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji na temat Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego można bezpośrednio skontaktować się z Urzędem Miasta w Tarnobrzegu przy ulicy Mickiewicza 7. Można także zadzwonić pod numer telefonu 15 822 65 70.

W jaki sposób można zagłosować?

Głosowanie na 19 wybranych w pierwszym etapie projektów rozpocznie się już 24 października 2021 roku. Odbędzie się ono drogą internetową i tradycyjną. Miasto postanowiło, że tylko w jeden dzień będzie można dokonać głosowania w formie papierowej. To propozycja dla tradycjonalistów i zostanie przeprowadzona w niedzielę 24 października 2021 roku. Osoby decydujące się na formę online będą mogły znaleźć pełną listę projektów na stronie www.tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org.

To świetna inicjatywa, która daje lokalnym mieszkańcom możliwość realnego wpływu na otaczającą ich rzeczywistość w Tarnobrzegu. Co ciekawe w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, nawet niepełnoletni. Głosowanie zakończy się w dniu 5 listopada 2021 roku. Następnie do 10 listopada 2021 roku zostanie ogłoszona lista projektów, które zdaniem mieszkańców Tarnobrzega są najatrakcyjniejsze i otrzymały dużą ilość głosów.