Nasze miasto otrzymało tytuł „Mistrza Zmian”!

Wyróżnienie zostało przyznane w ramach konkursu o nazwie „Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany”. Miasto i zarządzający są dumni z przyznanego wyróżnienia.

Nasze miasto otrzymało wyjątkową nagrodę i tytuł „Mistrza Zmian” w konkursie „Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany”. Konkurs realizowany był przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Nagroda została przyznana za rozbudowę „Regionalnego Centrum Natura 2000”, w kategorii „Zielony Region”.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się na początku października i towarzyszyła otwarciu odnowionego Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej. Nagrody przyznawane były w pięciu kategoriach tj. Zielony Region, Inteligentny Region, Kreatywny Region, Przyjazny Region, Bezpieczny Region. Głosował urząd marszałkowski, a także internauci.

Władze miasta podkreślają duże zadowolenie z osiągniętego wyróżnienia. To docenienie ciężkiej pracy i wszystkich starań, które miały za zadanie podniesienie wartości usług dedykowanych dla lokalnej społeczności oraz przybyłych turystów. Osiągnięcie stanowi także motywację dla realizacji kolejnych działań w przyszłości. Te prestiżowe wyróżnienie dedykowane jest wszystkim osobom, które zaangażowane były w realizację tego przedsięwzięcia.

Co wiemy o wyróżnionym Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000?

Projekt „Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu” został zrealizowany dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, które pochodziło z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Wskazany projekt został wówczas wysoko oceniony i znalazł się w czołówce pośród wszystkich projektów. Przypominamy, że nasz tarnobrzeski projekt kosztował około 1,4 mln zł. Z wskazanej puli finansowej, aż 850 tys. zł pochodziło z pozyskanego dofinansowania.

Aktualnie Regionalne Centrum Promocji Natura 2000 to niezwykłe miejsce, do którego licznie przybywają dzieci, młodzież i dorośli. To miejsce realizacji wielu projektów edukacyjnych odnoszących się do ekologii. Organizowane są tutaj najróżniejsze szkolenia, warsztaty, seminaria i wykłady. Ponadto Centrum Promocji Natura 2000 realizuje także liczne wycieczki do najróżniejszych parków krajobrazowych, pikniki ekologiczne, spacery bogate w wyjątkowe pamiątki przyrody i wiele innych. Warto podkreślić także, że nasze centrum systematycznie powiększa kolekcję eksponatów przyrodniczych. To zdecydowanie wyjątkowy punkt na mapie Polski sławiący nasz region.