22 edycja Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu już za kilka dni!

7 i 8 sierpnia w Tarnobrzegu odbędzie się Jarmark Dominikański! To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Prezydent Miasta Tarnobrzega i Tarnobrzeski Dom Kultury zapraszają na kolejną edycję Jarmarku Dominikańskiego. Wydarzenie odbędzie się na placu Bartosza Głowackiego. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godzinę 16:00, jednak targowiska dostępne będą już od godziny 10:00. Podczas Jarmarku uczestnicy będą mogli podziwiać stoiska rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców naturalnej żywności i ekologicznych kosmetyków.

Jarmark będzie przepełniony niepowtarzalną ręcznie robioną biżuterią, nieprzeciętnymi ubraniami, oryginalnymi zabawkami, obrazami, rzeźbami i najrozmaitszymi ozdobami. Ponadto tegoroczny plac targowy to prawdziwa uciecha dla kulinarnych smakoszy. Lokalni miłośnicy zdrowej żywności będą mogli zakupić oscypki, obwarzanki, zioła, miody, wędliny, wyroby piwowarskie i winiarskie oraz świeżo wypieczone chleby. Na bazarze będzie można skosztować tradycyjnych posiłków jak pierogi, kapusta oraz domowe wypieki, które zostaną przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Poza tym w trakcie eventu odbędzie się konkurs na najciekawsze stoisko oraz prezentacja Klastra Lasowiackiego. Dla dzieci zostanie przydzielona strefa zabaw. Jak na każdej tego typu imprezie wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne. W tym roku będzie ich naprawdę sporo. W sobotę 7 sierpnia na scenie zaprezentują się tacy wykonawcy jak: Wojciech Woźnica – Cygańska Dusza, Zespół Śpiewaczy Powiślanie, Zespół Pieśni i Tańca Zaleszaki, Kapela Jaśki i Zespół Śpiewaczy Grębowianki, Tadirindum. Na wieczór zaplanowano również kino plenerowe: „Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi”. W niedzielę uczestnicy Jarmarku będą mogli posłuchać i obejrzeć występy następujących zespołów: Ługowianki z Tarnowskiej Woli, Miejska Orkiestra Dęta Tarnobrzeg, Zespół Ludowy Ocicanki, Facelia z Wierzchowisk, Zespół Ludowy Cyganianki, Kapela Lasowianka MDK ze Stalowej Woli, Slavia Dixieland Band. W tym dniu koncerty rozpoczną się od godziny 15:00.

W czasie wydarzenia należy pamiętać o zachowaniu wszelkiej ostrożności związanej z epidemią tj. uczestnicy proszeni są o częstą dezynfekcję dłoni oraz utrzymanie bezpiecznej odległości. Poza tym w trakcie wydarzenia będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19.

Z naszych ustaleń wiemy, że zainteresowanie tegorocznym Jarmarkiem jest naprawdę spore. Świadczy o tym, chociażby liczba wystawców. W tej edycji będzie ich około 80. W większości to lokalni rękodzielnicy, rzemieślnicy i producenci żywności pochodzący z Tarnobrzega i pobliskich okolic. Jednak pojawią się także wystawcy z dalekich stron m.in. Warszawy, Częstochowy i Sosnowca. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to szczególne wydarzenie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Jarmark Dominikański już na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz miasta. Nic dziwnego, ponieważ ze względu na swoją prezentację co roku przyciąga rzeszę fanów dobrego stylu, wyjątkowych dzieł i żywności najwyższej jakości.