Nadwiślański Fashion Week już w sierpniu w Tarnobrzegu

W najbliższy piątek odbędzie się interesująca debata pomiędzy znakomitymi gośćmi na Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Nadwiślański Fashion Week to wydarzenie będące wspólnym mianownikiem mody, promocją przedsiębiorczości, kultury oraz regionu. W piątek na Zamku w Tarnobrzegu w Dzikowie odbędzie się spotkanie pod tytułem „Modne Podkarpacie. Moda na fundusze”. Debata odbędzie się pomiędzy uznanymi projektantami, prezenterami i dziennikarzami.

Spotkanie pod tytułem „Moda na fundusze” poprowadzi Renata Domka z Domu Kultury w Tarnobrzegu. Podczas wydarzenia poznamy wyjątkowe kobiety, które charakteryzują się niebywałą przedsiębiorczością. Wszystkie prowadzą własne biznesy, które zostały otwarte dzięki wsparciu ze środków z Unii Europejskiej. Do miasta przyjadą takie osobistości jak Justyna Kuchta uznana reżyserka, choreografka i animatorka; Katarzyna Wojakowska będąca właścicielką „Browaru Lasowiak”; Joanna Sadecka-Kurnik znana z prowadzenia programu kulinarnego „Kuchnia z sercem” oraz właścicielka agroturystyki „Dobre Miejsce – eko, wege, slow”; Angelika Rozmus-Dworzecka założycielka manufaktury czekolady – „Czekoladowa Chatka”; Sylwia Draus-Ciepluch twórczyni marki naturalnych kosmetyków BIOnly. To z pewnością inspirujące kobiety, które mogą być wzorem do naśladowania dla każdego z uczestników. Panie opowiedzą o tym jak prowadzą swoje przedsiębiorstwa.

Debata pt. „Modne Podkarpacie” poprowadzona zostanie przez Iwonę Kutynę. Rozmowa dotyczyć będzie mody i związanych z nią przemian społecznych. W debacie udział wezmą: redaktor naczelna magazynu „Moda w Polsce” Lidia Przybylska, Karolina Sulej znana pisarka, reporterka i dziennikarka, publikowała dla takich magazynów jak np. „Vogue” czy „Wysokie Obcasy”. Pojawi się także „męska energia” w postaci Serafina Andrzejak uznanego projektanta mody oraz Michała Zaczyńskiego polskiego dziennikarza, który pisze dla tak prestiżowych magazynów jak np. „Polityka”, Rzeczpospolita”, „Newsweek”.

W trakcie wydarzenia będzie można podziwiać efekty sesji zdjęciowej, która została zrealizowana przez Justynę Wesołowską. Natomiast co warto podkreślić, wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez uznanych w naszym regionie fotografów. Ponadto w ramach wydarzenia odbędą się także pokazy mody, które zrealizowane zostaną w kolejnych dniach. W sobotę event odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, a w niedzielę na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Event poprowadzi znana prezenterka telewizyjna Joanna Horodyńska.