Lato w Tarnobrzegu
Czy masz już pomysł co zrobić z wolnym czasem podczas wakacji? Szukasz ciekawych propozycji? Podpowiadamy jakie aktywności czekają na Ciebie w naszym mieście!
Po raz kolejny w Tarnobrzegu rusza Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W ramach festiwalu odbędzie się 7 koncertów z udziałem uznanych muzyków z całej Polski. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek. Koneserzy sztuki rzeźbiarskiej będą mogli wybrać się na wernisaż wystawy Jerzego Fobera. Wernisaż odbędzie się 4 lipca o godzinie 17:00 na Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Odwiedzający będą mogli podziwiać sztukę do końca września. Jednym z najważniejszych corocznych wydarzeń w Tarnobrzegu jest Jarmark Dominikański, na którym można znaleźć przepiękne artystyczne dzieła rękodzielnicze, wytwory rzemiosła, tradycyjną żywność pochodzącą z naszego regionu oraz ekologiczne produkty. Tegoroczny jarmark odbędzie się 7 i 8 sierpnia na Placu Bartosza Głowackiego.
Możesz znaleźć coś dla siebie także pośród programu wakacyjnych zajęć w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tegoroczna propozycja jest bardzo zróżnicowana i bogata w liczne wystawy, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, planszówki oraz spektakle dla dzieci. Poza tym TDK zaproponowało pełną gamę atrakcyjnych warsztatów: rękodzielniczych, fotograficznych, plastycznych oraz wokalnych.
W kalendarzu naszego miasta można znaleźć inne mniej oczywiste propozycje takie jak nocny spływ kajakowy z Baranowa do Tarnobrzega. Spływ organizowany jest przez Stowarzyszenie Pikajro i odbędzie się 23 lipca. Ilość miejsc jest ograniczona, więc należy pospieszyć się z zapisem. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej propozycji miłośnicy spływów kajakowych spędzą niezapomniane chwile pod niebem pełnym gwiazd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest oferta turniejów gier planszowych przygotowana przez Stowarzyszenie Stal Fiction. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz także odwiedzić zabytki naszego regionu i udać w turystyczną podróż szlakiem „Śladami górnictwa i przemysłu siarkowego”.